0
0

نرم افزار تیاپورتال

دانلود نرم افزار تیاپورتال ورژن 14 - TIA Portal V14

Siemens SIMATIC STEP 7 Professional نرم افزار قدرتمند شرکت زیمنس برای برنامه نویسی PLC های تولید شده توسط این شرکت است که در این نرم افزار تمام ورودی و خروجی های PLC اعم از ورودی و خروجی های آنالوگ و دیجیتال٬ مدول شمارشگر٬ مدول وضعیت و غیره تعبیه شده که می‌بایست در صورت استفاده در نرم افزار پیکر بندی سخت افزاری شوند.

PLC یا Programmable Logic Controller یک کنترل کننده‌ی نرم افزاری است که در قسمت ورودی، اطلاعاتی رابه صورت Binary دریافت و آن‌ها را طبق برنامه‌ای که در حافظه‌اش ذخیره شده پردازش می‌کند و نتیجۀ عملیات را نیز از قسمت خروجی به صورت فرمان‌هایی به گیرنده‌ها و اجرا کننده‌های فرمان (Actuators) ارسال می‌کند. به عبارت دیگر PLC عبارت از یک کنترل کننده‌ی منطقی است که می‌توان منطق کنترل را توسط برنامه برای آن تعریف نمود و در صورت نیاز، به راحتی آن را تغییر داد. اولین PLC در سال 1968 در آمریكا ساخته شد و در سال 1973 وارد بازار آلمان شد و اكنون در جهان شركت‌های مختلفی چون شرکت زیمنس آلمان در زمینه ساخت و كاربرد PLC فعالیت دارند که اکثر PLC های موجود در ایران از محصولات شرکت زیمنس بوده و همچنین آموزش‌های سیستم‌های اتوماسیون صنعتی که در مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای صورت می‌پذیرد بر پایه‌ی همین سخت‌افزارهای شرکت زیمنس است.

شرکت زیمنس برای سیستم‌های اتوماسیون، سری PLC های S400-S300-S200 (معروف‌ترین و پرکاربردترین سری در ایران) را تولید کرده که برنامه ریزی و پیکربندی سخت افزاری این سری از PLC ها را می‌توان با استفاده از نرم افزار SIMATIC Manager انجام داد. زبان برنامه نویسی مورد استفاده در این نرم افزار STEP 7 است که در حالت گرافیک (استفاده از بلوک‌های آماده موجود در برنامه) بسیار ساده نیز هست.
پس از برنامه نویسی در این نرم افزار با استفاده از قسمت Simulation نرم افزار می‌توان برنامه نوشته شده را شبیه سازی کرده و در صورت وجود خطا آن را برطرف کرد. در نرم افزار SIMATIC Manager شما با تمامی سخت افزارهای موجود در یک PLC سر و کار دارید؛ از منبع تغذیه PLC گرفته تا مدل‌های مختلف CPU و سایر اجزا PLC ها.

 

سیستم مورد نیاز

Supported operating systems
– Windows 7 Professional/Enterprise/Ultimate SP1 (64-bit)
– Windows 8.1 Professional/Enterprise (64-bit)
– Microsoft Server 2008 R2 Standard Edition SP1 (64-bit)
– Microsoft Server 2012 R2 Standard Edition (64-bit)
   
Hardware requirements:
Computer: 
SIMATIC Field PG M5 Advanced or higher (or comparable PC)
Processor: 
Intel® Core™ i5-6440EQ (up to 3.4 GHz)
RAM: 
16 GB or more (for large projects 32 GB)
Hard disk: 
SSD with at least 50 GB of free space
Network: 
1 GB (for multi-user)
Screen: 
15.6″ full HD display (1920 x 1080 or larger)

 

راهنمای دانلود

برای شرکت در دوره های آموزشی ایسافت لازم است دو نرم افزار زیر را از وبسایت قرار داده شده دانلود کنید.
 نرم افزار Siemens SIMATIC STEP 7 v14 SP1 Professional‏ – 9953 مگابایت

 نرم افزار Siemens SIMATIC STEP 7 PLCSIM v14 SP1 ‏ – 1526 مگابایت

نظرات

1 نظر در مورد نرم افزار تیاپورتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. خیلی ممنون از ایسافت برای معرفی پی ال سی نرم افزار تیاپورتال . نرم افزار های پروفشنال و پی ال سی سیم استپ سون زیمنس رو نصب و دانلود کردم و به خوبی جواب داد

    لایک